ETHALON vs Etalon Group. 2013 08 20

2013-08-20 Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Apeliacinis skyrius atmetė suinteresuoto asmens ETHALON GmbH protestą Nr. PTZ-54 dėl Zakrytoe aktsionernoe obshchestvo  “Upravljajuschaja  kompanija-Stroitel’nyj holding  Etalon LenSpetsSMU” priklausančio prekių ženklo “Etalon Group“, fig. tarptautinės registracijos Nr. 1098546 pripažinimo negaliojančia Lietuvoje.

Apeliacinis skyrius konstatavo, kad lyginamųjų ženklų sudaromas bendras regimasis įspūdis nėra panašus, nes ženklų grafinis išpildymas ir ženklų elementų kompozicija yra nepanašūs. Suinteresuoto asmens ženklas yra tik žodinis, o ginčijamame ženkle esančių grafinių elementų kompozicijos lemia vizualų ženklų nepanašumą. Ginčijamas ženklas susideda iš didesnio elementų skaičiaus – grafinio ir žodinių elementų derinio, šių elementų išdėstymas sudaro vientisą ženklo kompoziciją. Įvertinus tai, negalima vienareikšmiškai konstatuoti vizualaus ženklų panašumo. Ženklai taip pat buvo pripažinti nepanašiais fonetiškai ir semantiškai. Pagal tai, kas išdėstyta, buvo padaryta išvada, kad lyginamųjų prekių ženklų skirtumai yra tokio pobūdžio, kad nėra pagrindo konstatuoti protestuojamo ženklo klaidinamo panašumo į suinteresuoto asmens prekių ženklą.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.