Kontora

METIDA veiklą pradėjo 1991 m. kaip patentų ir prekių ženklų agentūra. 2005 m. METIDA tapo advokatės Redos Žabolienės kontora, išplėtė kompetencijos sritis. METIDA teikia paslaugas intelektinės nuosavybės, sutarčių, įmonių, konkurencijos, IT ir medijų, nekilnojamojo turto ir statybos, mokesčių, darbo teisės klausimais, atstovauja fiziniams bei juridiniams asmenims civilinėse bylose Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

2012 m. įsteigtos kontoros atstovybės Baltarusijoje ir Latvijoje.

2013 m. įsteigta kontoros atstovybė Estijoje, kuri vėliau buvo pavadinta RestMark Metida vardu.

2016 m. įsteigta advokatų profesinė bendrija “Žabolienė ir partneriai METIDA”

Lietuvoje intelektinės nuosavybės srityje METIDA užima lyderio poziciją:

  • Vienas žymiausių tarptautinių žurnalų apie intelektinę nuosavybę „Managing Intellectual Property“  daugiau nei dešimtmetį (nuo 1999 m.) kasmet kontorą reitinguoja tarp geriausių įmonių Baltijos šalyse, dirbančių prekių ženklų, patentų ir autorių teisės srityse. METIDA pripažįstama vienintele Lietuvoje advokatų kontora, pirmaujančia visose keturiose renkamose srityse: išradimų patentavimo, ginčų dėl patentų, prekių ženklų registracijos ir ginčų dėl prekių ženklų bei autorių teisių sferose.
  • Europos teisinis žinynas „Chambers Europe“ nuo 2007 m. advokatės Redos Žabolienės kontorą METIDA

pripažįsta viena geriausių kontorų Lietuvoje intelektinės nuosavybės srityje, o patentinę patikėtinę advokatę Redą Žabolienę žinynas įvardija kaip intelektinės nuosavybės profesionalę. „Chambers Europe“ nurodo, kad advokatės Redos Žabolienės kontora METIDA yra „pagrindinė jėga prekių ženklų registracijos ir bylų arenoje Lietuvoje“.

  • Visame pasaulyje pripažįstamas nepriklausomas žinynas „Legal 500“ nuo 2009 m. advokatės Redos Žabolienės kontorą METIDA ir asmeniškai patentinę patikėtinę advokatę Redą Žabolienę rekomenduoja kaip vieną geriausių intelektinės nuosavybės teisės srities specialisčių.
  • Pagal Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) statistinius duomenis, kontora METIDA, atstovaudama Lietuvos pareiškėjams, pateikia daugiausiai Europos Sąjungos prekių ženklų bei dizaino paraiškų.
  • Leidinys „World Trademark Review“ (WTR) 2013 m. publikacijoje „WTR 1000“ advokatės Redos Žabolienės advokatų kontora METIDA pirmą kartą įvertino auksiniu apdovanojimu. Advokatė Reda Žabolienė asmeniškai leidinyje įvertinta kaip viena geriausių prekių ženklų teisės specialisčių Lietuvoje.

Advokatų profesinė bendrija “Žabolienė ir partneriai METIDA” yra aktyvi švietėjiškoje bei visuomeninėje veikloje: darbuotojai veda seminarus apie intelektinės nuosavybės objektų apsaugą, rengia straipsnius nacionaliniams dienraščiams ir tarptautiniams teisiniams leidiniams, bendradarbiauja su ELSA, remia studentų renginius.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.