Nuorodos

FICPI – tai Pasaulinė intelektinės nuosavybės privačios praktikos patikėtinių organizacija, kuri buvo įkurta 1906 m. FICPI organizacija yra unikali tuo, kad jos nariai gali būti tik profesionalūs patikėtiniai, kurie užsiima privačia praktika intelektinės nuosavybės srityje. FICPI iš 86 šalių turi 3800 narių.

ECTA – tai Europos Bendrijos Prekių ženklų patikėtinių asociacija, kuri buvo įkurta 1980 m. ECTA vienija Europos Bendrijos šalių narių profesionalus, kurie specializuojasi prekių ženklų, dizaino ir kitose intelektinės nuosavybės srityse. ECTA nariai gali būti prekių ženklų patikėtiniai, teisininkai, dirbantys pramonės įmonėse ir užsiimantys privačia praktika, kurie turi bendrą tikslą – apsaugoti prekės ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje. Šiuo metu ECTA iš 85 šalių turi apie 1400 narių.

INTA – Tarptautinė prekių ženklų asociacija, vienijanti virš 5000 prekių ženklų savininkų ir profesionalių atstovų daugiau nei iš 190 šalių. Ši asociacija buvo įkurta 1878 m., kai 17 pirklių ir gamintojų nusprendė įkurti organizaciją, kuri „saugotų ir skatintų prekių ženklų savininkų teises“. Net po 125 metų INTA tebevykdo savo misiją atstovaudama prekių ženklų bendrijai ir formuodama profesionalių žinių raidą, viešąją politiką bei pažangą.

AIPPI – tai Tarptautinė intelektinės nuosavybės apsaugos asociacija, įkurta 1897 m., netrukus po 1883 m. pasirašytos Paryžiaus konvencijos dėl Pramoninės nuosavybės apsaugos. Tai politiškai neutrali, nesiekianti pelno organizacija, kurios būstinė yra Šveicarijoje. Šiuo metu organizacija turi virš 8000 narių, atstovaujančių daugiau nei 100 šalių.

EPI – Europos patentinių patikėtinių institutas yra profesionalių atstovų institutas, kuris pradėjo savo gyvavimą nuo Europos patentų konvencijos (EPC). EPI vadovaujasi Europos patentų organizacijos Administracinės tarybos priimtomis nuostatomis. Tai tarptautinė nevyriausybinė organizacija, tvarkoma pagal valstybinę teisę ir turinti savo įstatus bei profesinio elgesio kodeksą. Šiuo metu Institutas iš 38 Europos šalių vienija apie 10000 narių iš įvairių pramonės ir kitų verslo sričių.

PINO – tai pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija, įkurta 1967 m., kurios būstinė yra Šveicarijoje. Organizacijos veikla susijusi su intelektinės nuosavybės objektų (ženklų, patentų, dizaino, autorių teisių ir kt.) apsaugos bei naujumo ir kūrybiškumo skatinimu visame pasaulyje. PINO vienija 185 šalis.

ESINT – Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba – tai Europos Sąjungos pramoninės nuosavybės tarnyba, atliekanti intelektinės nuosavybės objektų registraciją. ESINT, įkurta 1994 m., yra oficiali institucija, vykdanti Europos Sąjungos prekių ženklų tvarkymo procedūras nuo 1996 m., o Europos Sąjungos registruotųjų dizainų procedūras – nuo 2003 m. ESINT vienija visas Europos Sąjungos šalis nares, jos būstinė yra Ispanijoje.

EPO – tai Europos patentų organizacija, įkurta 1977 m., po 1973 m. Miunchene pasirašytos Europos patentų konvencijos dėl išradimų apsaugos. Tai tarpvyriausybinė organizacija, kurios veiklą kontroliuoja Administracinė taryba. EPO būstinė yra Vokietijoje. Šiuo metu organizacija vienija 38 šalis.

ICANN – tai už interneto vardų sistemos priežiūrą atsakinga organizacija, įkurta 1998 m. ICANN perėmė daugybę su internetu susijusių darbų, anksčiau tiesiogiai kontroliuojamų JAV vyriausybės, kuriai buvo pavaldžios kitos organizacijos, tarp jų ir IANA (Internet Assigned Numbers Authority). Tai privati, nesiekianti pelno organizacija, kurios būstinė yra JAV.

VPB – Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, įsteigtas 1991 m., yra Lietuvos Respublikos vykdomosios valdžios institucija, valstybės biudžetinė įstaiga, vykdanti valstybinį pramoninės nuosavybės objektų (išradimų, dizaino, prekių ženklų ir puslaidininkinių gaminių topografijų) apsaugos įteisinimą Lietuvoje. 2000 m. Valstybinis patentų biuras priskirtas Teisingumo ministerijos reguliavimo sričiai.

LRPB – Latvijos Respublikos patentų biuras – tai savarankiška valstybės įstaiga, veikianti prižiūrima Teisingumo ministerijos. Biuras vykdo valstybės politiką pramoninės nuosavybės teisės apsaugos srityje, laikantis atitinkamų Latvijos Respublikos nustatytų įstatymų.

BRPB Baltarusijos Respublikos patentų biuras – yra žinomas kaip Intelektinės nuosavybės apsaugos nacionalinis centras, įsteigtas 2004 m. Nacionalinis centras, būdamas pavaldus Baltarusijos Respublikos Mokslo ir Technologijų valstybiniam komitetui, yra tiesiogiai atsakingas už intelektinės nuosavybės objektų apsaugą ir atlieka Baltarusijos Respublikos patentų biuro funkcijas.

ERPBEstijos Respublikos patentų biuras – tai Estijos Respublikos vykdomosios valdžios įstaiga, vykdanti pramoninės nuosavybės objektų įteisinimą Estijoje bei kitas funkcijas Estijos Respublikos įstatymų numatyta tvarka. Patentų biuras įkurtas 1919 m., atkurtas 1991 m. ir yra pavaldus Teisingumo ministerijai.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.