Arimex“ ginčas dėl prekių ženklo „Studentų maistas“

Riešutais ir džiovintais vaisiais prekiaujanti UAB „Arimex“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl išimtinių teisių į prekių ženklą, kurį bendrovė naudoja savo riešutų mišiniams žymėti, pažeidimo.

Ieškinys pateiktas dėl konkurento „Alvas ir Ko“ naudojamų žymenų „Studentiškas mišinys“ ir „Student Mix“, kurie, ieškinį pateikusios įmonės nuomone, yra klaidinamai panašūs į jos nuo 2001 m. naudojamą ir vartotojams gerai žinomą registruotą prekių ženklą „Studentų maistas“.

„Arimex“ šioje byloje atstovaujančios advokatų profesinės bendrijos „Žabolienė ir partneriai METIDA“ advokatas Erikas Saukalas pažymi, kad į teismą dėl galimai neteisėtų konkurento veiksmų nuspręsta kreiptis po keleto nesėkmingų bandymų konfliktą tarp įmonių išspręsti taikiai, nes „Alvas ir Ko“ nereagavo į daugkartines pretenzijas.

Ieškiniu „Arimex“ reikalauja ne tik įpareigoti „Alvas ir Ko“ nutraukti žymenų „Studentiškas mišinys“ ir „Student Mix“ naudojimą, bet ir atlyginti turtinę žalą, susidariusią dėl galimai vartotojus klaidinusių žymenų naudojimo.

Bylą nagrinėjantis teismas jau pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir įpareigojo „Alvas ir Ko“ iki bylos baigties nutraukti žymenų naudojimą, taip pat išimti iš apyvartos visas į rinką išleistas prekes.

Reikia namų darbų

„Prekių ženklo savininkas turi teisę uždrausti kitiems asmenims, neturintiems jo sutikimo, vykdant komercinę veiklą naudoti ne tik tapatų, bet ir panašų žymenį, jeigu dėl tokio panašumo yra tikimybė suklaidinti dalį visuomenės. Šiuo atveju „Arimex“ priklausantis prekių ženklas dėl ilgo ir nuoseklaus naudojimo neabejotinai yra įgijęs itin stiprų skiriamąjį požymį, puikiai atpažįstamas vartotojų, kurie šį prekių ženklą sieja būtent su ieškovu. Rinkoje egzistuojant tapatiems produktams, pažymėtiems iš esmės tapačiais ženklais, tikėtina, kad vartotojai gali suklysti dėl jų kilmės“, – pabrėžia E. Saukalas.

„Alvas ir Ko“ nėra įregistravusi naudojamų prekės ženklų „Studentiškas mišinys“ ir „Student Mix“. Taip pat „Alvas ir Ko“ naudoja ir artimą žymenį „Draugų mišinys“, „Friend Mix“, kurių irgi nėra įregistravusi Valstybiniame patentų biure.

Pasak E. Saukalo, tokio pobūdžio ginčus dažniausiai nulemia nerūpestingas rinkos dalyvių požiūris dar prieš paleidžiant naujus produktus į rinką.

„Būtina atlikti namų darbus ir įsitikinti, kad žymenys, kuriais siekiama patraukti vartotojo dėmesį, nepažeidžia kitų asmenų teisių į prekių ženklus ar autorių teisių. Skubėjimas šioje stadijoje dažnai baigiasi klaidomis, kurios ateityje gali brangiai kainuoti“, – teigia E. Saukalas.

Jis pažymi, kad šiuo metu tarp ginčo šalių vyksta derybos dėl galimybės bylą baigti taikos sutartimi, todėl yra tikimybė, jog ginčą vis dėlto pavyks išspręsti nelaukiant teismo sprendimo.

Erikas Saukalas: advokatų profesinės bendrijos „Žabolienė ir partneriai METIDA“ partneris, advokatas.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.