Europos Sąjungos prekių ženklai

Europos Sąjungos prekių ženklą gali sudaryti bet kokie žymenys, kuriuos galima pavaizduoti grafiškai – asmenų pavardės, dizainas, raidės, skaitmenys, išorinis prekių arba jų įpakavimo vaizdas – jeigu jie leidžia atskirti vienos įmonės prekes ar paslaugas nuo kitų įmonių prekių ar paslaugų.

Europos Sąjungos prekių ženklą galima registruoti, pateikiant Bendrijos prekių ženklo paraišką ES intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) arba registruojant tarptautinį ženklą pagal Madrido Sutarties Protokolą ir nurodant apsaugą Europos Sąjungos teritorijoje. Prekių ženklo registravimo ESINT procedūra nuo paraiškos pateikimo iki registracijos liudijimo išdavimo trunka maždaug 6 mėn. ir galioja 10 metų su galimybe jį pratęsti kas dešimtmetį, neribojant pratęsimų kartų, kol ženklas pareiškėjui yra reikalingas ir naudojamas.

Europos Sąjungos prekių ženklų sistema sėkmingai veikia nuo 1996 m., pastarųjų iš viso užregistruota apie 14 mln. Europos Sąjungos prekių ženklų registracijų galiojimas automatiškai išsiplečia į ES valstybes. Bendrijos ženklų savininkams suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti tapatų arba panašų žymenį komercinėje veikloje bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Prekių ženklo registravimo ESINT procedūra nuo paraiškos pateikimo iki registracijos liudijimo išdavimo trunka maždaug 6 mėn.

Europos Sąjungos prekių ženklas rekomenduojamas dėl daugelio priežasčių.  Plačiau

Europos Sąjungos prekių ženklas rekomenduojamas dėl daugelio priežasčių:

 • viena registracija suteikia vieningą apsaugą visose Europos Sąjungos šalyse, su sąlyga, kad Europos Sąjungos prekių ženklas bus naudojamas reikšmingoje Europos Sąjungos dalyje;
 •  teisių į prekių ženklą perdavimas visoms Europos Sąjungos šalims įsigalioja nuo teisių perdavimo įregistravimo vienoje žinyboje, nes teisių perdavimo nereikia registruoti kiekvienoje šalyje narėje; ženklo naudojimą galima licenzijuoti tiek visos Europos Sąjungos  mastu, tiek atskirose šalyse, pasiliekant ir sau teisę ženklą naudoti;Europos Sąjungos prekių ženklo registracijos pagrindu galima ginčyti vėlesnių ženklų registracijas bet kuriose valstybėse narėse;
 • mažesnės ženklo registracijos išlaidos, lyginant su registracijomis atskirose Europos Sąjungos šalyse;
 • prisijungus naujoms šalims narėms, ženklo apsauga automatiškai išsiplečia į tokias naujas valstybes;
 • prekių ženklo registracijos procese yra kontaktuojama tik su viena žinyba, o ne atskirai su kiekvienos šalies narės žinybomis.

Šioje srityje mes:

 • įvertiname prekių ženklo registrabilumą, t.y. jo atitikimą absoliutiems (ar žymuo gali būti ženklas) ir santykiniams (ar žymuo nepažeidžia trečiųjų šalių teisių) reikalavimams prieš Europos Sąjungos prekių ženklo registraciją;
 • rengiame dokumentus Europos Sąjungos prekių ženklo registracijai ir pavertimui į nacionalines Lietuvos, Latvijos ir Estijos paraiškas;
 • stebime Europos Sąjungos prekių ženklų registracijų galiojimo terminus ir rengiame pratęsimo dokumentus;
 • vykdome Europos Sąjungos prekių ženklų monitoringą;
 • rengiame ir registruojame licencines, įkeitimo, teisių į prekių ženklus perdavimo sutartis;
 • parenkame optimaliausią Europos Sąjungos prekių ženklo registracijos strategiją.

 

Plačiau

 

Padedame parinkti efektyviausią prekių ženklo apsaugos variantą ES

 

Ženklą Europos Sąjungoje galima užregistruoti, pateikiant paraišką ES intelektinės nuosavybės tarnybai (ESINT) arba registruojant Tarptautinį ženklą su apsaugos nurodymu ES.

 

Stebime ir analizuojame užregistruotas bei atmestas Bendrijos prekių ženklų paraiškas, teikiame rekomendacijas

Prieš pateikdami paraišką, Jums pageidaujant, patikriname, ar būsimas prekių ženklas nepažeis anksčiau užregistruotų prekių ženklų savininkų teisių bei interesų ir ar jis atitinka visus naujai registruojamo prekių ženklo reikalavimus. Savo klientus įspėjame apie visas galimas grėsmes ir ieškome būdų, kaip pakoreguoti prekių ženklą, giname klientų interesus, ruošdami motyvuotus atsakymus į paklausimus ir atstovaudami ginčuose dėl Europos Sąjungos prekių ženklų  ES intelektinės nuosavybės tarnyboje (ESINT).

 

Prižiūrime Europos Sąjungos prekių ženklo registracijos procesą

Dirbame vadovaudamiesi vidinėmis, sėkmingai proceso eigai adaptuotomis taisyklėmis, esame įdiegę vidinę sistemą, kuri leidžia sekti visus terminus, todėl laiku sumokame reikiamus mokesčius, pateikiame atsakymus į ES intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) ekspertams kilusius klausimus. Klientus informuojame apie ES prekių ženklo registracijos eigą kiekviename registracijos proceso etape. Prioritetu laikome kliento poreikio patenkinimą, nuodugniai išanalizuojame kiekvieną situaciją ir pateikiame optimaliausią sprendimo variantą.

 

Stebime prekių ženklo galiojimo terminą, pratęsiame ženklo galiojimą

Esame įdiegę prekių ženklų galiojimo stebėjimo programą, kuri padeda laiku informuoti klientus apie besibaigiantį ženklo galiojimą. Laiku pratęsti galiojimą yra labai svarbu, nes nesuspėjus to padaryti per paskutinius ženklo galiojimo metus, o su priemoka – per 6 mėnesius pasibaigus ženklo galiojimui, jo atstatyti nebeįmanoma.

Patariame, kaip efektyviai panaudoti registruotą Europos Sąjungos prekių ženklą

Užregistruotas Europos Sąjungos prekių ženklas tampa Jūsų nuosavybe, todėl Jūs savo nuožiūra galite disponuoti: perleisti, suteikti licencijas kitiems naudotis Jūsų prekių ženklu. Tokiu būdu galite gauti materialinės naudos, suteikdami teisę kitai šaliai naudotis dalimi ar visa Jūsų intelektine nuosavybe tam tikros teritorijos ar prekių atžvilgiu.

Atliekame prekių ženklų monitoringą

Stebėdami naujai registruojamus prekių ženklus, informuojame klientus apie galimus pažeidimus.

Įregistravus Europos Sąjungos prekių ženklą, itin svarbu užtikrinti tinkamą jo naudojimą – Europos Sąjungos ženklų savininkams yra numatytas reikalavimas pradėti ženklo naudojimą iš tikrųjų per 5 metus nuo registracijos. Nacionalinės valstybių narių sienos nėra rodiklis sprendžiant dėl ženklo naudojimo. Esminis vertinamasis kriterijus yra atitinkamų prekių ar paslaugų rinka ir tai, ar prekių ženklo savininkas naudojo ženklą taip, kad būtų sukurta ar išlaikyta konkrečių prekių ar paslaugų rinkos dalis.

 

 

Atliekame Europos Sąjungos prekių ženklų auditą, konsultuojame dėl intelektinės nuosavybės „portfelio“ formavimo

Teikiame visapusiškas teisines paslaugas intelektinės nuosavybės srityje, kurios apima ne tik Europos Sąjungos prekių ženklų registravimą, bet ir konkretaus kliento Europos Sąjungos prekių ženklų paketo sudarymą bei disponavimo kliento prekių ženklais strategijos nustatymą.

Atstovaujame ginčuose dėl Europos Sąjungos prekių ženklų

Atstovaujame klientų interesams nagrinėjant protestus dėl Europos Sąjungos prekių ženklo, ruošiame pretenzijas ir ieškinius dėl teisių į Europos Sąjungos prekių ženklą pažeidimo, rengiame atsiliepimus, atstovaujame klientams ikiteisminėse ir teisminėse institucijose sprendžiant ginčus dėl Europos Sąjungos prekių ženklų.

 

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.