Chemija ir biotechnologija, gamtos mokslai

Chemijos inžinerija yra inžinerijos šaka, kuri taiko fizinių mokslų (pvz., chemijos, fizikos) ir (arba) gyvosios gamtos mokslų (pvz., biologijos, mikrobiologijos, biochemijos) pasiekimus, taip pat matematikos ir ekonomikos principus kuriant procesus, kurie žaliavas ar chemines medžiagas paverčia naudingesnėmis ir vertingesnėmis formomis. Chemijos inžineriją sudaro du dideli posričiai: pramoninių cheminių technologinių procesų įrenginių konstravimas, gamyba ir eksploatavimas (cheminių procesų inžinieriai); naujų ar pritaikytų medžiagų, naudojamų gaminant įvairius produktus (maisto produktus ir gėrimus, kosmetikos produktus, valiklius, farmacinių produktų ingredientus ir t. t.), kūrimas (cheminių produktų inžinieriai).

Biomedicininė inžinerija taiko inžinerijos principus ir konstravimo koncepcijas medicinos ir biologijos srityse siekiant sveikatos priežiūros tikslų (pvz., diagnostikos, terapijos tikslų). Ši sritis suartina inžineriją ir mediciną: siekdama patobulinti sveikatos priežiūros būdus, įskaitant diagnostiką, stebėseną ir terapiją, ji derina inžinerijos srityje projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžius su medicinos ir biologijos mokslų pasiekimais.

Specialistai:

 

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.