Elektrotechnika ir elektronika

Elektrotechnika yra inžinerijos sritis, iš esmės susijusi su elektros, elektronikos ir elektromagnetizmo tyrimais bei taikymu. Ji apima daug įvairių posričių, kaip antai: elektronika, kompiuteriai, energetika, telekomunijacijos, valdymo sistemos, radioelektronika ir signalų apdorojimas.

Elektrotechnika apima ir elektronikos inžineriją. Elektrotechnika sprendžia problemas, susijusias su tokiomis sistemomis, kaip elektros srovės perdavimo įrenginiai ir elektros mašinos, o elektronikos inžinerija tiria elektronines sistemas, įskaitant kompiuterius, ryšių sistemas, integrines grandines ir radarus.

Vertinant kitu aspektu, galima sakyti, kad inžinieriai elektrikai paprastai sprendžia problemas, susijusias su elektros energijos perdavimu, o inžinieriai elektronikai – ieško, kaip panaudoti elektros energiją informacijos apdorojimui.

 

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.