Estijoje ženkliai mažėja teikiančių pramoninio dizaino registracijos paraiškas

Liepos 3 d. Estijos Patentų biuras pateikė pirmosios 2015 m. pusės pramoninės nuosavybės paraiškų teikimo statistiką. Iš viso buvo pateiktos 2042 paraiškos, susijusios su patentais, naudingaisiais modeliais, prekių ženklais ir pramoniniu dizainu. Patentų biuras priėmė 1573 sprendimus, 82 proc. paraiškų buvo patenkinta.

Daugiausiai nuostabos sukėlė tai, jog pramoninio dizaino registracijos prašymų skaičius sumažėjo net 45 proc. – per pirmąjį 2014 m. pusmetį buvo pateikti 49 prašymai, tuo tarpu šiais metais gauta beveik dvigubai mažiau prašymų – tik 27.

Nacionalinių patento paraiškų kiekis išliko beveik toks pat kaip ir praėjusiais metais (23), tuo tarpu Europos patento paraiškų kiekis pakilo nuo 577 iki 646. Naudingųjų modelių paraiškų kiekis išliko pastovus ir siekė 51. Nežymiai, nuo 1354 iki 1229, sumažėjo paraiškų registruoti prekių ženklus skaičius.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.