Farmacija

Vaistų inžinerija yra farmacijos mokslo ir technologijos šaka, susijusi su farmacijos pramonės (t. y. vaistų ir biologinių medžiagų) produktų, procesų ir komponentų kūrimu ir gamyba. Farmacijos produktų gamyba yra susijusi su atskirų sričių sąveika (pvz., medicinos chemikai, chemikai analitikai, klinicistai farmakologai, inžinieriai chemikai, biomedicinos inžinieriai ir t. t.). Specifinis posritis „vaistų inžinerija“ kaip atskira inžinerijos šaka atsirado visai neseniai. Kuriant vaistus ji taiko inžinerijos problemų sprendimų principus ir kiekybinių tyrimų būdus, kartu su jau taikomais kitų mokslo sričių pasiekimais.

Farmacijos mokslai yra tarpdisciplininių tyrimo sričių grupė, susijusi su vaistų tyrimu, kūrimu, veikimu, patekimu, šalinimu. Šiems procesams pasitelkiami neorganinės chemijos, fizinės chemijos, biochemijos, biologijos (anatomijos ir fiziologijos, biochemijos, ląstelių biologijos ir molekulinės biologijos), epidemiologijos, statistikos, chemijos duomenų analizės, matematikos, fizikos, chemijos inžinerijos principai ir pasiekimai.

Farmacijos mokslus sudaro keletas atskirų šakų: farmakologija, farmakodinamika, farmakokinetika, vaistų toksikologija, farmakogenomika, farmacinė chemija, vaistai ir medicinos chemija.

Specialistai:

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.