Jūs kaltina plagivajimu?

Penktadienį kelias garsias pramogų pasaulio atstoves svarbiam renginiui papuošęs stilistas Kęstas Rimdžius netruko sulaukti kaltinimų dėl pasisavintų idėjų. Vis dėlto, mados kūrėjas įsitikinęs, kad neverta ieškoti detektyvo ten, kur jo nėra. Savo nešališką nuomonę dėl kaltinimų plagijavimu pateikė advokatas, intelektinės nuosavybės teisės specialistas Erikas Saukalas.

„Suknelės tikrai yra panašios, sutampa reikšmingi dizaino elementai. Tačiau tam, kad kuo tiksliau atsakytume, ar yra pažeidimas, tokio pobūdžio bylose tikslinga atlikti ekspertizę, kad būtent dizaino specialistai pasisakytų dėl panašumo. Tokios bylos nėra dažnos, tačiau jų tikrai pasitaiko“, – kalbėjo E. Saukalas. Ekspertas prisiminė vieną iš savo bylų dėl dizainų panašumų. Jis atstovavo Suomijos dizaino kompaniją „Secto Design Oy“, lietuvių kūrėjus kaltinusią šviestuvų dizaino vagyste. Ir nors buvo sprendžiamas ne drabužių, bet šviestuvų panašumo klausimas, tačiau, anot E. Saukalo, abiem atvejais taikomi tie patys principai.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/stilius/

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.