Kompiuterinės technologijos

Kompiuteris yra bendros paskirties įrenginys, kurį galima užprogramuoti taip, kad jis atliktų baigtinį skaičių aritmetinių ir loginių operacijų. Kadangi operacijų seką galima lengvai keisti, kompiuteris gali spręsti daugiau nei vieną problemą.

Kompiuterių inžinerija susieja įvairias elektrotechnikos ir kompiuterijos sritis, kurių pasiekimais remiantis kuriama kompiuterių techninė ir programinė įranga. Kompiuterių inžinieriai neužtenka programinės įrangos inžinerijos ar elektronikos inžinerijos; jie studijuoja elektronikos inžineriją (arba elektrotechniką), programinės įrangos projektavimą, techninės ir programinės įrangos integravimą. Kompiuterių inžinieriai užsiima įvairiais techninės ir programinės įrangos aspektais: atskirų mikroprocesorių, asmeninių kompiuterių ir superkompiuterių kūrimu, grandinių projektavimu ir t. t. Šioje inžinerijos srityje dėmesys sutelkiamas ne tik į tai, kaip kompiuterių sistemos veikia, bet ir į tai, kaip jas galima integruoti į platesnį kontekstą. Dažniausiai kompiuterių inžinierių atliekamos užduotys: įterptųjų mikrovaldiklių programinės ir aparatinės įrangos kūrimas, didelio integralumo laipsnio (VLSI) schemų projektavimas, analoginių jutiklių projektavimas, mišrių signalų grandinių projektavimas, operacinių sistemų kūrimas. Kompiuterių inžinieriai taip pat gali dalyvauti kuriant robotus, nes šios srities pagrindą sudaro skaitmeninės sistemos, skirtos valdyti ir stebėti elektros sistemas, kaip antai: varikliai, ryšio įrenginiai ir jutikliai.

Specialistai:

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.