Publikacijos

E. Saukalas. 5 priežastys startuoliams susirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga

Susitelkusios į tam tikros idėjos įgyvendinimą, pradedančiosios įmonės dažniausiai užmiršta arba atidėlioja ne mažiau svarbų dalyką – savo intelektinės nuosavybės apsaugą.

„Startuolių“ veikla yra glaudžiai susijusi su tam tikros intelektinės nuosavybės – verslo idėjos, prekių ženklo, dizaino, išradimo ar praktinės patirties (angl. know-how) – sukūrimu, o jos apsauga pradedančiosioms įmonėms globalėjančioje rinkoje yra itin aktuali dėl daugybės priežasčių.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/e-saukalas-5-priezastys-startuoliams-susirupinti-intelektines-nuosavybes-apsauga.d?id=69468714

Kokių prekės ženklų nepavyktų įregistruoti?

Kokių prekės ženklų nepavyktų įregistruoti? Kokie logotipai ir prekių ženklai neleistini? Ar galima nustatyti prekės ženklo vertę? Apie viską išsamiai “Žinių radijo” laidoje “Verslo pulsas” pasakojo METIDA partneris, advokatas Erikas Saukalas.

Žiūrėkite: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/verslo-pulsas/kokiu-prekes-zenklu-nepavyktu-iregistruoti?video=1

Kodėl žlunga jauni verslai: 4 dažnos pradedančiųjų klaidos

Kasmet Lietuvos rinką papildo šimtai naujų verslininkų, tačiau nemaža dalis jaunų verslų žlunga jau po pirmųjų veiklos metų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2015 m. bankroto procesas šalyje buvo pradėtas net 120 iki 2 metų veikiančių įmonių. Pirmieji žingsniai versle dažniausiai apkarsta dėl patirties trūkumo, perdėto optimizmo ir aplaidumo – siekdami kuo greičiau realizuoti savo verslo idėją ir gauti naudos, jaunieji verslininkai pamiršta įvertinti svarbiausius verslo pradžios teisinius aspektus. METIDA“ partneris, advokatas Vilius Martišiussako, kad dažnai pasitaikančios ir verslo nesėkmę lemiančios klaidos gali būti identifikuotos ir ištaisytos dar pačioje verslo pradžioje.

Skaitykite daugiau: http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/kodel-zlunga-jauni-verslai-4-daznos-pradedanciuju-klaidos.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

 

 

 

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.