Mechaninė inžinerija

Mechanikos inžinerija yra sritis, kurioje, taikant fizikos ir medžiagotyros principus, tiriamos, konstruojamos, gaminamos ir prižiūrimos mechaninės sistemos. Tai inžinerijos šaka, susijusi su šilumos ir mechaninės energijos gamyba ir panaudojimu konstruojant, gaminant ir naudojant mašinas bei įrenginius.

Ši inžinerijos sritis yra susijusi su mechanika, kinematika, termodinamika, struktūrine analize ir elektra. Taikydami šių sričių dėsnius ir tokius įrankius, kaip kompiuterinį mechaninių sistemų modeliavimą ir gaminio gyvavimo ciklo valdymą, inžinieriai mechanikai projektuoja ir tiria gamyklas, pramonines mašinas ir įrangą, šildymo ir aušinimo sistemas, transporto sistemas, skraidymo aparatus, laivus, robotus, medicinos prietaisus ir kt.

Fizikos atradimai sudarė galimybes XIX a. iškilti mechanikos inžinerijai. Pasinaudodama technologijų pažanga, ši sritis nuolat vystosi. Šių laikų inžinieriai mechanikai dirba tokiose srityse kaip: kompozitai, mechatronika ir nanotechnologijos.

Specialistai:

Dr. Jacekas Antulis
Dr. Regimantas Bareikis
Dr. Eugenijus Keras
Olga Kouznetsova
Reda Žabolienė
Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.