Patentai

Išradimas – tai techninis sprendimas, kuris privalo atitikti tris pagrindinius kriterijus: naujumą, išradimo lygį ir pramoninį pritaikomumą. Plačiau

Išradimai

Išradimas – tai techninis sprendimas, kuris privalo atitikti tris pagrindinius kriterijus (naujumą, išradimo lygį ir pramoninį pritaikomumą):

 • išradimas yra naujas, jei jis nežinomas technikos lygiu. Technikos lygis apima visa tai, kas iki patento paraiškos padavimo arba, jeigu pretenduojama į prioritetą, prioriteto datos buvo viešai skelbta arba naudota. Išradimas laikomas nauju, jeigu jis, nors ir nežinomas technikos lygiu, yra aprašytas kito pareiškėjo patento paraiškoje, kurios padavimo data yra ankstesnė ir kuri buvo paskelbta oficialiame patentų biuro biuletenyje vėliau arba tą pačią dieną, kai buvo nustatytas technikos lygis;
 • išradimas atitinka išradimo lygį, jeigu jis pagal technikos lygį nėra akivaizdus atitinkamos srities specialistui;
 • pramoninį pritaikomumą turi išradimas, kurį galima pagaminti ar panaudoti pramonėje, žemės ūkyje, sveikatos apsaugoje ar kitose srityse;
 • patentabiliais gali būti pripažinti išradimai, susiję su objektu, kurį sudaro arba kuriame yra biologinė medžiaga, arba būdai, kuriais biologinė medžiaga gaunama, apdorojama arba panaudojama. Biologinė medžiaga, išskiriama iš natūralios aplinkos arba gaminama techninių procesų metu, gali būti išradimo objektu, net jeigu ji iki tol egzistavo gamtoje. Jeigu išradimo objektas yra būdas, tai patentinė apsauga suteikiama ir tuo būdu pagamintam gaminiui.

 

Išradimais nelaikomi:

 • atradimai, mokslo teorijos ir matematiniai metodai;
 • gaminių išoriniai vaizdai;
 • žaidimų, intelektinės arba ūkinės veiklos planai, taisyklės ir būdai, taip pat kompiuterių programos;
 • informacijos teikimo būdai;
 • natūralioje aplinkoje esantis žmogaus kūnas ar jo elementas, įskaitant geno seką ar jos dalis bet kuriais jo formavimosi ir raidos etapais. Ši nuostata netaikoma išskirtam iš žmogaus kūno ar kitaip, taikant technologinį procesą, gautam elementui, taip pat geno sekai ar jos daliai, net jeigu šio elemento struktūra yra tapati natūralioje aplinkoje esančio elemento struktūrai.

Patentas suteikia jo savininkui išimtinę teisę komercializuoti išradimą. Idėjos unikalumas apsprendžia tolesnį jos vystymo kelią, todėl apie išradimo komercializavimą reikėtų pradėti galvoti nuo pat idėjos atsiradimo pradžios, nes teisingu keliu nukreipta idėja gali būti įmonės verslo pagrindas.

Turėdami platų partnerių tinklą visame pasaulyje ir patirties teikiant bei tvarkant nacionalines, tarptautines (pagal patentinės kooperacijos sutartį) ir Europos patentų paraiškas, mes:

 • įvertiname, ar konkretus sprendimas gali būti patentuojamas, ar techninis sprendimas yra naujas, išradimo lygio bei turi pramoninį pritaikomumą;
 • rengiame dokumentus ir teikiame paraiškas dėl išradimų patentavimo, taip pat ruošiame bei teikiame tarptautines ir Europos patento paraiškas;
 • mokame patentų galiojimo mokesčius;
 • rengiame ir registruojame išradimo teisių perdavimo, licencines sutartis.

 

Šias paslaugas teikiame Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Plačiau

Atliekame patentų paieškas, ruošiame išradimo aprašymus, pateikiame paraiškas išradimui užpatentuoti

Išradimas turi atitikti tris patentabilumo kriterijus:

 • naujumą;
 • išradimo lygį;
 • pramoninį pritaikomumą.

Prieš patentuojant išradimą, atliekama patentų paieška, t.y. surandami analogai bendroje pasaulinėje duomenų bazėje, komerciniame segmente, moksliniuose straipsniuose bei kituose, viešai prieinamuose, šaltiniuose. Atlikdami paiešką, mes diskutuojame su klientu, tiksliname detales, surandame analogus, pateikiame savo išvadas ir aptariame paieškos rezultatus.

Po patento paieškos ruošiamas išradimo aprašas, tekstas yra tinkamai parengiamas technine ir teisine prasme. Po aprašo ruošiamas komplektas kitų susijusių dokumentų, kurie, nustatyta tvarka, yra pateikiami patentų biurams.

Pateikus patento paraišką, svarbu nepamiršti šių dviejų aspektų:

 • terminų, kuriuos reikia stebėti, norint išplėsti nacionalinį išradimą į užsienio šalis;
 • išradimo komercializavimo.

Siekdamas komercializuoti savo išradimą, išradėjas privalo kuo greičiau išanalizuoti rinką ir nustatyti, kokios šalys gali būti komerciškai naudingiausios, realizuojant išradimą. Pagal išradėjo pasirinktas šalis mūsų kontoros specialistai galės apskaičiuoti ir pasiūlyti tinkamiausią išradimo išplėtimo scenarijų.

Kontroliuojame išradimo patentavimo procesą ir rūpinamės:

 • nacionalinių paraiškų patentavimo proceso valdymu;
 • tarptautinių bei regioninių paraiškų patentavimo proceso valdymu.

Konsultuojame licencijavimo ir kitais klausimais, susijusiais su išradimo komercializavimu

Kai patento paraiška sėkmingai įveikia visus procedūros etapus, pareiškėjui išduodamas patentas, kuris  suteikia aukščiau minėtas išimtines teises į išradimą. Licencijavimo veikla suteikia galimybę gauti pajamas tolimesniam kapitalo formavimui, taip pat prisidėti prie inovatyvaus valstybės pramonės sektoriaus plėtojimo.

Konsultuojame dėl paramos gavimo

Patentavimo išlaidos yra gana didelės, ypač jeigu norima apsaugoti išradimą daugiau nei vienoje šalyje. Pvz., Lietuvos Respublikos Vyriausybė numato finansinės paramos teikimą išlaidoms, susijusioms su patentavimu. Pagal šią paramą juridiniams asmenims kompensuojamos tik su Europos patentu arba patentu, išduotu pagal tarptautinę paraišką, susijusios išlaidos. Mūsų kontora padeda išradėjams pasirinkti optimaliausią išlaidų kompensavimo kelią.

Atstovaujame patento pažeidimo atveju

Jei Jūsų patentas yra pažeidžiamas, mes, išanalizavę situaciją, pasiūlome geriausią  sprendimą ir atstovaujame Jums teismuose ar ikiteisminėse institucijose.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.