Pažeidimo pašalinimas – pavėluota priemonė siekiant išvengti suklastotų prekių sunaikinimo

Lietuvos apeliacinis teismas „padėjo tašką“ dar vienoje byloje dėl žaisliukų su saldainiais, kuriuos į Lietuvą šį kartą bandė įsivežti UAB „Saldainis“ (apie analogišką bylą, kurioje atsakovu buvo susijusi bendrovė UAB „Profisa“, jau rašyta).

Ši byla buvo nagrinėjama dėl daugiau nei 24 000 vnt. žaislinių automobiliukų su saldainiais viduje, kurie buvo pažymėti ženklais „F1“ ir „FORMULA 1“.  Tokių ženklų panaudojimas nebuvo atsitiktinis – sulaikyti automobiliukai ir savo išore atkartoja žinomus bolidus, tačiau pažeidimo esmė – neteisėtas svetimų prekių ženklų naudojimas.

Atsakovas šioje byloje taip pat siekė išvengti sulaikytų prekių sunaikinimo teigdamas, kad sulaikytos prekės pačios nėra pažymėtos jokiais prekių ženklais, t.y. jais yra pažymėtos tik prekių etiketės, tačiau teismo tokia atsakovo gynybinė taktika neįtikino.

Kaip jau ne kartą buvo minėta teismų praktikoje, prekių etiketės ar prekių pakuotės ženklinimas reiškia, jog šiuo ženklu yra žymima ir pati prekė. Tuo labiau, kad atsakovės importuotos prekės, kurias sulaikė muitinė, yra žaisliniai automobiliai su saldainiais, o ne pakuotės ar saldainiai atskirai. Taigi teismas atmetė atsakovo prašymą sunaikinti tik etiketes ar pakuotes, tačiau pačius automobiliukus leisti importuoti ir realizuoti Lietuvoje.

Kita vertus, dalis sulaikytų prekių buvo paženklintos ne tik ant etikečių, bet ir lipdukais „F1“ ant pačių automobiliukų korpusų. Įdomu tai, kad ruošiantis bylos nagrinėjimui iš esmės, atsakovas pateikė faktinių aplinkybių konstatavimo protokolą, kuriame užfiksuota, kad ženklo „F1“ ant automobiliukų nebėra, tačiau teismo tokia atsakovo gynybinė taktika taip pat neįtikino. Vertinant atsakovo pateiktą antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokolą, teismas atsižvelgė į aplinkybę, kad sulaikytos prekės yra saugomos ne pačios teritorinės muitinės, o trečiojo asmens muitinės sandėlyje, kur atsakovo darbuotojai turi laisvą priėjimą prie sandėliuojamų prekių. Todėl eismas pritarė ieškovo pozicijai, kad atsakovas turėjo galimybę nuo sulaikytų prekių pašalinti lipdukus su žymeniu „F1“. Juolab, kad prekių sulaikymo metu padarytos prekių nuotraukos liudija, kad toks ženklinimas ant prekių buvo jų sulaikymo momentu.  Be to, muitinės pareigūnams pakartotinai apžiūrėjus šias prekes paaiškėjo, kad prekių įpakavimai yra perklijuoti, o ant pačių prekių buvusio lipduko su prekės ženklu „F1“ vietoje matomi klijų likučiai bei valymo žymės.

Taigi teismas atmetė atsakovo apeliacinį skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo spendimą, kuriuo buvo patenkintas Formula One Licensing B.V. ieškinys –  dar vienas neteisėtai prekių ženklais pažymėtas krovinys nepasieks Lietuvos parduotuvių.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.