Ruta Olmane

Ruta Olmane

Asocijuota partnerė, Latvijos prekių ženklų ir dizaino patikėtinė, Europos Sąjungos prekių ženklų ir dizaino patentinė patikėtinė, teisininkė

emaillinkedin
Išsilavinimas

Alikantės universitetas, Ispanija, MAGISTER LVCENTINVS „7-asis Bendrijos prekių ženklų specialusis modulis“
Latvijos teisės centras, Ryga, Latvija, išplėstinis profesinis kursas teisininkams
Latvijos universitetas, viešojo administravimo magistras
Latvijos universitetas, teisės bakalauras

Specializacija

Nacionalinė ir tarptautinė intelektinės nuosavybės teisė, patentų teisė, tarptautinis licencijavimas, dizaino teisė, Europos prekių ženklų teisė, prekių ženklų teisė, atstovavimas bylose, bylinėjimasis

Kalbos

Latvių, rusų, anglų

Ruta Olmane intelektinės nuosavybės srityje aktyviai veikia nuo 1999 m., kai pradėjo dirbti Latvijos patentų agentūroje „TRIA ROBIT“. Ji taip pat dirbo Borenius teisės firmoje, kur atliko privačią praktiką kaip teisininkė ir advokatė, siūlydama paslaugas susijusias su Latvijos ir Europos prekių ženklais ar dizainais. 2014 m. Ruta Olmane pradėjos dirbti advokatės Redos Žabolienės kontoros METIDA biure Latvijoje.

Kasdienėje savo veikloje Ruta Olmane konsultuoja Latvijos ir užsienio klientus intelektinės nuosavybės objektų apsaugos ir gynimo klausimais. Pagrindinė veikla apima prekių ženklų paraiškų teikimą, protestų ir apeliacijų nagrinėjimą Latvijos patentų biure ir ESINT (Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba), licencijavimą, bylas, susijusias su teisių į intelektinės nuosavybės objektus pažeidimais, suklastotų prekių sulaikymą muitinėje ar policijoje, bylinėjimąsi visų instancijų teismuose.

2004 m. Ruta Olmane tapo Latvijos Patentų Advokatų asociacijos nare. 2006 m. ji prisijungė prie Tarptautinės intelektinės nuosavybės apsaugos asociacijos (AIPPI). Europos Bendrijos Prekių ženklų patikėtinių asociacijoje (ECTA) Ruta atstovauja Latvijos Respubliką: 2009 m. ji tapo šios asociacijos tarybos nare. 2012 m. ji buvo išrinkta asociacijos antrąja viceprezidente, 2014 m. – pirmąja viceprezidente, o 2016 m. – ECTA prezidente.

Tarptautinėse konferencijose Ruta yra skaičiusi paskaitas intelektinės nuosavybės teisės temomis, daug jos parašytų straipsnių yra publikuoti Latvijos ir tarptautiniuose leidiniuose.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.