Metida | Pramoninis dizainas - registracija apsaugo unikalumą - Metida
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas
Dizainas
Patentas
Patentas
blank
Teisinės paslaugos
PASLAUGOS
Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
E-komercija
E-komercija
Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų
IP scan paslauga
IP scan paslauga
ATGAL
pramoninis dizainas
2022 05 12
Pramoninis dizainas – registracija apsaugo unikalumą

Prekės unikalumo ir išskirtinumo kūrimas yra ilgas, investicijų reikalaujantis procesas, kurio metu gaunamas rezultatas sukuria pridėtines vertes: sustiprina verslo subjekto konkurencingumą, pritraukia naujus pirkėjus, padidina finansinius srautus. Siekiant išvengti galimų nuostolių, išskirtinis produktų ar paslaugų dizainas turėtų būti apsaugotas. Skaitykite toliau, kaip tai padaryti.

 

 

Kas yra pramoninis dizainas?

 

Pramoninio dizaino (ar tiesiog dizaino) sąvoką apibrėžia Dizaino įstatymas. Jame nurodyta, kad dizainas yra viso gaminio ar jo dalies vaizdas, kurį sudarančios linijos, kontūrai, spalvos, forma, tekstūra ar medžiaga turi specifinių savybių. Šios savybės išskiria gaminį iš kitų panašaus dizaino gaminių, suteikia jam pridėtinę vertę. Tokį gaminį sukūręs asmuo (dizaineris) įgyja išskirtinę teisę į jį. Ši teisė gali būti saugoma pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, kuriuo vadovaujantis būtų galima apsaugoti dizainą nuo tiesioginio jo kopijavimo. Tačiau autorių teisės yra siauresnės apimties – jos neapsaugo nuo panašaus dizaino plagijavimo, sudėtingiau įrodyti ir apginti pirmumo teises į dizainą. Siekiant pilnos dizaino apsaugos, yra būtinas dizaino registravimas.

 

 

Dizaino registravimas

 

Dizaino registravimas yra procesas, kurio metu dizainas yra registruojamas Dizaino registre, o dizaino savininkui yra išduodamas dizaino registracijos liudijimas. Šią procedūrą vykdo Valstybinis patentų biuras. Pirmiausia, jam yra paduodama dizaino paraiška. Patikrinus ar paraiška atitinka formalius jai keliamus reikalavimus, ji yra perduodama tolesnei paraiškos bei dizaino ekspertizei. Dizaino ekspertizės metu vertinama ar dizainas atitinka dizaino sąvoką, yra naujas, turi individualių savybių, neprieštarauja viešai tvarkai ir gerai moralei, atitinka kitus jam keliamus reikalavimus. Atlikus ekspertizę, priimamas sprendimas registruoti dizainą Dizaino registre arba atsisakyti tai padaryti. Priėmus teigiamą sprendimą, dizaino registracija skelbiama oficialiame biuletenyje. Jeigu per tris mėnesius nėra gaunamas protestas dėl dizaino registracijos arba gautas protestas yra atmetamas, dizaino savininkui išduodamas liudijimas. Vidutiniškai dizainas įregistruojamas ir liudijimas išduodamas praėjus 9 mėnesiams nuo paraiškos padavimo dienos.

 

 

Pramoninis dizainas: registracijos privalumai

 

Nurodyta kūrinio dizaino apsauga garantuoja pilnas turtines ir neturtines teises į dizainą. Šios teisės apima dizaino apsaugą ne tik nuo tiesioginio, bet ir panašaus dizaino kopijavimo, galimybę pasinaudoti pirmumo teise. Tokiu būdu apsaugote produkto unikalumą, verslo identitetą ir išskirtinumą bei lėšas, investuotas į dizaino sukūrimą, jo vystymą. Būdami unikalūs, rinkoje įgyjate konkurencinį pranašumą prieš kitus verslo dalyvius, kuriate patikimo gamintojo reputaciją, apsaugote vertybes, su kuriomis yra siejamas jūsų prekinis ženklas. Šios privilegijos atneša finansinę naudą, kurią gaunate, pasirinkę franšizę, licencijas ar teisių į dizainą perdavimą kitiems asmenims.

 

Atkreipkite dėmesį, kad dizaino registracija galioja tik tos valstybės teritorijoje, kurioje dizainas yra registruotas. Siekdami registruoti prekės dizainą kitose šalyse, galite pasinaudoti Europos Bendrijos arba tarptautine dizaino registracijos procedūra. Pirmuoju atveju, paraiška yra teikiama Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybai. Įregistravus dizainą šia procedūra, apsauga suteikiama visose 28-ose Europos Sąjungos šalyse. Tarptautinė dizaino registracijos procedūra yra vykdoma Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos Tarptautiniame biure. Šiuo būdu dizaino apsaugą galima įgyti 94 šalyse, kurios yra prisijungusios prie Hagos ar Ženevos susitarimo. Naudojantis tarptautine procedūra taip pat galima išplėsti jau turimą nacionalinę ar regioninę Europos Sąjungos dizaino apsaugą į kitas pasaulio valstybes.

 

Pramoninio dizaino apsaugos formų ir būdų yra įvairių, išsirinkite jums priimtiniausią, geriausiai apsaugantį jūsų interesus. Iš pirmo žvilgsnio procedūra gali atrodyti sudėtinga. Tačiau praktika rodo, kad pats sudėtingiausias yra neregistruotų dizainų ginčų nagrinėjimo procesas. Jo metu savo teises į autentišką kūrinį tenka įrodinėti teismuose, kurie kartais trunka kelis metus ir reikalauja didesnių investicijų.

 

Pateikite DIZAINO REGISTRACIJOS UŽKLAUSĄ ir mes atsiųsime Jums palankiausią registravimo kainos pasiūlymą.

 

Registravote dizainą ir norite susigrąžinti dalį išlaidų? Skaitykite daugiau apie paramą, skirtą mažoms ir vidutinėms įmonėms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

Dalintis

Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.

blank

Palauk! Dar neišeik...

X

Palik savo kontaktus ir gauk nemokamą konsultaciją!