Prekių ženklai

Prekių ženklas yra bet koks žymuo, kurį galima pavaizduoti grafiškai. Plačiau

Prekių ženklas yra registruojamas ir saugomas, jeigu jis atitinka visus absoliučius prekių ženklo reikalavimus.

Prekių ženklas gali būti sudarytas iš šių žymenų ar jų derinio:

  • žodžių, asmenų vardų, pavardžių, meninių pseudonimų, juridinių asmenų vardų, šūkių;
  • raidžių, skaitmenų, piešinių, emblemų;
  • erdvinių formų ar jų kompozicijų.

 

Naudinga informacija:

Prekių ženklo registracijos apimtis

Registracija nacionaliniu mastu

Užregistravus prekių ženklą nacionaliniu būdu, Jūsų nuosavybė bus ginama tik toje valstybėje (pvz., Lietuvoje) pagal vietos įstatymus.

Registracija Europos Sąjungos mastu

Užregistravus Bendrijos prekių ženklą, apsauga galios visose  Europos Sąjungos šalyse.

Registracija tarptautiniu mastu

Prekių ženklo apsauga galios Jūsų pasirinktose šalyse, kurios yra Madrido protokolo narės

Prekių ženklo registracijos procedūros trukmė

Prekių ženklo registravimo procedūra nuo paraiškos pateikimo iki registracijos liudijimo išdavimo (priklausomai nuo valstybės vidaus registracijos procedūrų) trunka maždaug 12 mėn.

Prekių ženklo apsaugos laikas

Prekių ženklas registruojamas ir saugomas 10 metų su galimybe jį pratęsti po dešimties metų, neribojant pratęsimų kiekio, t.y. kol ženklas pareiškėjui yra reikalingas ir naudojamas.

Prekių ženklas ilgainiui tampa skiriamuoju ženklu – klientai pažįsta Jus ir Jūsų produkciją ar paslaugas. Siekdami užkirsti  kelią kitiems asmenims pasinaudoti Jūsų intelektine nuosavybe, rekomenduojame ir padedame užregistruoti Jūsų prekių ženklą.

Šioje sferoje mes:

  • įvertiname prekių ženklo registrabilumą, t.y. jo atitikimą absoliutiems (ar žymuo gali būti ženklas) ir santykiniams (ar žymuo nepažeidžia trečiųjų šalių teisių) reikalavimams;
  • konsultuojame ir rengiame dokumentus dėl prekių ženklų registracijos;
  • stebime prekių ženklų registracijos galiojimo terminus ir rengiame pratęsimo dokumentus;
  • vykdome prekių ženklų stebėseną: tikriname, ar nėra registruojami tapatūs arba panašūs ženklai;
  • rengiame ir registruojame licencines, įkeitimo, teisių į prekių ženklus perdavimo sutartis;
  • konsultuojame sudarant įmonės prekių ženklų „portfelį“ ir parenkame tinkamiausią prekių ženklo registracijos strategiją Алиэкспресс.

 

Visas šias paslaugas teikiame  Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje bei Lietuvoje Plačiau

Atsižvelgę į Jūsų veiklos apimtis, parengsime ir pasiūlysime tinkamiausią registracijos apimtį ir būdą. Jei Jūs veikiate tik vienoje valstybėje ir savo veiklos neplanuojate plėsti ar perkelti kitur, prekių ženklą rekomenduojama registruoti nacionaliniu būdu. Siekiant platesnės apsaugos, prekių ženklą galima registruoti kaip Bendrijos prekių ženklą arba tarptautiniu būdu, pažymint visas pageidaujamas šalis.

Prekių ženklas yra registruojamas konkrečioms prekėms ir/ar paslaugoms, todėl labai svarbu tinkamai parinkti jo apsaugos sritis. Mūsų kontoros profesionalai tinkamai užpildys paraiškos formas ir parinks veiklos klases (prekės suskirstytos į 34 klases, o paslaugos į 11 klasių pagal Nicos klasifikaciją).

Net ir tinkamai bei laiku užpildžius visus dokumentus, apie tinkamumą įregistruoti prekių ženklą Jūs sužinosite tik po kelių mėnesių (visas registracijos procesas trunka apie 12 mėn. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o Baltarusijoje apie 24 mėn.).

 

Prižiūrime prekių ženklo registracijos procesą

Informuojame klientus apie prekių ženklo registracijos eigą kiekviename registracijos proceso etape. Nuodugniai išanalizuojame kiekvieną situaciją ir pateikiame optimaliausią (ekonomiškumo ir didžiausios apsaugos atžvilgiu) sprendimo variantą.

 

Stebime prekių ženklo galiojimo terminą, pratęsiame ženklo galiojimą

Esame įdiegę prekių ženklų galiojimo stebėjimo programą, kuri padeda laiku informuoti klientus apie besibaigiantį ženklo galiojimą. Laiku pratęsti galiojimą yra labai svarbu, nes nesuspėjus to padaryti per paskutinius ženklo galiojimo metus, o su priemoka – per 6 mėnesius pasibaigus ženklo galiojimui, jo atstatyti nebeįmanoma.

Patariame, kaip efektyviai panaudoti registruotą prekių ženklą

Užregistruotas prekių ženklas tampa Jūsų nuosavybe, todėl Jūs savo nuožiūra galite juo disponuoti: perleisti, suteikti licencijas kitiems naudotis Jūsų prekių ženklu. Tokiu būdu galite gauti materialinės naudos, suteikdami teisę kitai šaliai naudotis dalimi ar visa Jūsų intelektine nuosavybe tam tikros teritorijos ar prekių atžvilgiu.

Atliekame prekių ženklų priežiūrą

Stebėdami naujai registruojamus prekių ženklus, informuojame klientus apie galimus pažeidimus. Visada primename, jog prekių ženklą reikia saugoti ir patiems – informuoti mus dėl pastebėto plagijavimo, kopijavimo ar nesąžiningo naudojimo.

Atliekame prekių ženklų auditą, konsultuojame dėl intelektinės nuosavybės „portfelio“ formavimo, padedame atlikti intelektinės nuosavybės kaip įmonės turto vertinimą. Savo klientams teikiame visapusiškas teisines paslaugas intelektinės nuosavybės srityje, kurios apima ne tik prekių ženklų registravimą, bet ir konkretaus kliento prekių ženklų paketo sudarymą bei disponavimo kliento prekių ženklais strategijos nustatymą.

Giname prekių ženklų savininkų teises

Gindami savo klientų teises, atstovaujame juos ikiteisminėse institucijose ir teismuose. Padedame kilusius ginčus spręsti ir neteisminiu būdu – pretenzijomis, mediacija.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.