Stebuklams prilygstantys išradimai: nuo maisto skenerių iki nesusitepančių marškinių ir neplyštančių pėdkelnių

Tokie žmonijos išradimai kaip ratas, vidaus degimo variklis, telefonas, telegrafas, elektra, penicilinas jau nieko nestebina, tačiau anksčiau jie sukėlė tikrą perversmą. Šiandien atsiranda vis naujų išradimų, kurie atrodo kaip stebuklai.

Apie naujausius buities  išradimus plačiau pasakoja Birutė Dauderienė, advokatų profesinės bendrijos „Žabolienė ir partneriai METIDA“ asocijuota partnerė, patentinė patikėtinė, vyresnioji patentų konsultantė.

Vandenį pakeis vynas?

Singapūro mokslininkai sukūrė vadinamąjį „Vocktail“ – taurę, kuri keičia joje esančio skysčio spalvą ir skonį. Ši taurė su jame esančiu „virtualiu kokteiliu“ sujungta su mobiliąja programėle, kuri kontroliuoja gėrimo parametrus: kai vartotojas geria gėrimą, RBB šviesos diodas jam suteikia spalvą, o skonio ir kvapo stimuliatoriai kartu sukuria virtualų gėrimą.

Jei begurkšnojant kyla alkis, galima pasigaminti 3D maisto „Foodini“ spausdintuvu. Iš esmės „Foodini“ yra sistema, kurioje į kapsulę įdėtas maistas stumiamas per antgalį ir išspausdinamas pagal žmonių sukurtą dizainą. „Foodini“ naudoja naujausias technologijas, techninę bei programinę įrangą.

Sistemoje įdiegta „Foodini Creator“ spausdinimo programa, patiekalo ar gaminio receptus ir dizainą galima pasirinkti iš pačių sukurtos bibliotekos arba tiesiog interneto. Pagal poreikį patiekalai gali būti patiekiami tiesiogiai, kepami orkaitėje, užšaldomi, dehidratuojami. Optimizavus mėgstamo patiekalo gamybą, galima ją išsaugoti „Foodini Creator“ programoje ir ją spausdinti tiksliai vėl ir vėl.

Plačiau skaitykite: https://www.lrt.lt

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.