Teismas: jei konkurentas, tai dar nereiškia, kad nesąžiningas

Kanados bendrovė „RobotShop, Inc.“ ir UAB „Robotika“, turinti elektroninęparduotuvę roboshop.lt, laikytini konkurentais, bet konkurencijos santykis tarpparduotuvę roboshop.lt, laikytini konkurentais, bet konkurencijos santykis tarpįmonių savaime nereiškia ir negali reikšti nesąžiningo konkuravimo, – nusprendėįmonių savaime nereiškia ir negali reikšti nesąžiningo konkuravimo, – nusprendėteismas. Po bylinėjimosi maratono atsikvėpusi „Robotika“ planuoja plėtrą.teismas. Po bylinėjimosi maratono atsikvėpusi „Robotika“ planuoja plėtrą.

„Teismo nutartis dar kartą patvirtina, kad tais atvejais, kada verslas naudoja aprašomąjįprekių ženklą, siekdamas vartotojus orientuoti į prekių ar paslaugų, pažymėtų šiuo ženklupaskirtį, tam tikras rinkoje esančių ženklų panašumas bus neišvengiamas. Ir nei vienas iš šįženklą naudojančių prekių gamintojų arba paslaugų teikėjų negali jo monopolizuoti.Nagrinėjamoje byloje teismai nustatė, kad „robotshop“ Lietuvos vartotojui suprantamas, kaip aprašantis teikiamas paslaugas, todėl „RobotShop, Inc.“ negalėjo turėti išimtinių teisių įšį žymenį“, – atkreipia dėmesį Erikas Saukalas, advokatų profesinės bendrijos „Žabolienė irpartneriai „Metida“ partneris, advokatas.

Skaityti daugiau: https://www.vz.lt/

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.