Telekomunikacijos

Telekomunikacija yra nuotolinis ryšys naudojant technologines priemones, visų pirma elektros signalus ir elektromagnetines bangas. Pirmosios telekomunikacinės technologijos buvo tiesiog vizualiniai ženklai: švyturiai, dūmai, semaforai, signalinės vėliavėlės, heliografai. Iš kitų senųjų telekomunikacijų galima paminėti garsinius pranešimus: užšifruoti būgno ritmai, pučiamieji ragai, garsūs švilpukai. Elektros signalais ir elektromagnetinėmis bangomis pagrįstos telekomunikacinės technologijos: telegrafas, telefonas, teletaipas, radijas, duomenų perdavimas mikrobangėmis sistemomis, optiniais kabeliais, ryšių palydovais ir internetu.

Belaidės komunikacijos revoliucija prasidėjo XX a. pradžioje po esminių Nikolos Teslos (Nikola Tesla) ir Gulielmo Markonio (Guglielmo Marconi) atradimų radijo ryšio srityje. 1909 m. už pasiekimus šioje srityje Markonis gavo Nobelio premiją. Iš kitų žymiausių elektros ir elektronikos telekomunikacijų išradėjų ir kūrėjų paminėtini: Charles Wheatstone ir Samuel Morse (telegrafas), Alexander Graham Bell (telefonas), Edwin Armstrong ir Lee de Forest (radijas), John Logie Baird ir Philo Farnsworth (televizija).

Specialistai:

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.