Vieningasis patentas

Vieningasis Europos patentas (bendrasis patentas) bus EPT išduotas Europos patentas (su tuo pačiu išradimų apibrėžties rinkiniu, taikomu visoms dalyvaujančioms valstybėms narėms), kuris skiriasi tuo, kad pareiškėjo prašymu numatomas bendras jo galiojimas 25 dalyvaujančių Europos Sąjungos (ES) valstybių narių teritorijoje. Vieningasis patentas pasižymi bendrumu – jis suteiks vienodą apsaugą ir vienodai galios visose dalyvaujančiose valstybėse narėse.

Naudinga informacija:

Kaip gauti bendrąjį patentą >>

Vieningasis patentas bus įvestas priėmus du atskirus reglamentus ir sudarius vieną sutartį; šie trys atskiri teisės aktai kartu sudarys Vieningojo patento paketą. Vieningasis patentas yra pirmoji vieningojo patento paketo dalis. Tai bus numatyta dviejuose reglamentuose (2012 m. gruodžio 17d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 1257/2012, kuriuo įgyvendinamas tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą, ir 2012 m. gruodžio 17 d. Reglamente (ES) Nr. 1260/2012, kuriuo įgyvendinamas su taikoma vertimo tvarka susijęs tvirtesnis bendradarbiavimas kuriant bendrą patentinę apsaugą), kurie įsigaliojo 2013 m. sausio 20 d. ir kurie bus taikomi nuo 2014 m. sausio 1 d. arba nuo Susitarimo dėl Vieningojo patentų teismo įsigaliojimo dienos, atsižvelgiant į tai, kuri data yra vėlesnė. Susitarimas dėl Vieningojo patentų teismo, kuris yra antroji Vieningojo patento paketo dalis, buvo pasirašytas 2013 m. vasario 19 d. ir įsigalios 2014 m. sausio 1 d., arba pirmąją dieną pasibaigus ketvirtam mėnesiui po to, kai 13 susitariančiųjų valstybių, įskaitant Prancūziją, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, jį ratifikuos.

Vieningasis patentų teismas (VPT) bus specializuotas patentų teismas, turintis išimtinę jurisdikciją nagrinėti bylas, susijusias su Vieningaisiais patentais (bendraisiais patentais), taip pat su ne Vieningaisiais patentais (paprastais Europos patentais), kuriuos šiuo metu išduoda EPT. VPT nutartys dėl paprastų Europos patentų bus taikomos tik dalyvaujančiose ES valstybėse narėse.

Naudinga informacija:

Pagrindiniai Vieningojo patentų teismo aspektai >>

Specialistai:

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.