Valdemaras Kovalevskis: teisininkas turi mokėti improvizuoti

Advokato padėjėjas Valdemaras Kovalevskis prie METIDOS komandos prisijungė visai neseniai – šiek tiek daugiau nei prieš metus. Valdemaras prisimena, kad pirmasis įspūdis, kurį susidarė tik įsidarbinęs, laikui bėgant beveik nepasikeitė: „Jau pirmosiomis darbo dienomis pastebėjau, kad mane supantys žmonės yra savo srities profesionalai, be išlygų yra atsidavę darbui, pradedant administracijos darbuotojais, baigiant partneriais. Todėl džiaugiuosi, kad tokioje komandoje galiu nuolat tobulėti ir mokytis tiek iš asmeninės, tiek iš profesinės pusės.

Kuo sužavėjo teisininko profesija?

– Jau mokykloje savo ateitį siejau su ekonomikos mokslais, labiausiai norėjau dirbti finansų srityje. Tačiau tuomet kai reikėjo galutinai apsispręsti ir užpildyti prašymą stoti į aukštąją mokyklą, be ekonomikos mokslų įrašiau ir teisės studijas. Gerai išlaikęs egzaminus, be vargo įstojau į ekonomikos studijas Vilniaus universitete. Pasirašiau su universitetu sutartį. Tačiau grįžęs namo supratau (dar ir dabar nežinau kaip ir kodėl), kad noriu studijuoti teisės mokslus, todėl nutraukiau sutartį su Vilniaus universiteto ekonomikos fakultetu. Dėl tokio sprendimo nė karto nesigailėjau. Žinojau, kad pasirinkau teisingą kelią, todėl ir siekti savo tikslų nebuvo sunku.

Ar galite patvirtinti vyraujanti stereotipą, kad teisininko darbas gana nuobodus?

–          Tai yra visiškai nepagrįstas mitas. Nuobodu gali būti tik ten, kur yra monotonija, tam tikri epizodiškai pasikartojantys procesai. Teisininko darbas tikrai nėra nuobodus, pilkas ar monotoniškas, kaip daugeliui galėtų atrodyti. Teisininkas visada turi būti pasiruošęs naujiems iššūkiams, nes niekada nežinai su kuo susidursi kitą dieną. Teisininko profesija yra turbūt viena iš dinamiškiausių specialybių, nes bylos arba bet kokio kito teisinio kazuso eiga gali pasikeisti, bet kuriuo, net ir netikėčiausiu, metu. Todėl galutinis rezultatas, net ir labai panašiose situacijose, gali būti visiškai neprognozuojamas. Žinoma, labiausiai darbe įkvepia sėkmingai pasibaigusios istorijos. Norėčiau paminėti vieną iš paskutiniųjų sėkmingų atvejų, kai pavyko apginti kreditoriaus interesus prieš nesąžiningus skolininkus, siekusius savo turtą paslėpti perleidžiant jį  kitiems asmenims ir taip išvengti savo prievolių įvykdymo.

Kokie karjeros siekiai?

–          Kalbant apskritai apie teisininko karjerą, tai šiuo metu mano svarbiausias tikslas yra tapti advokatu. Tačiau tam, kad galėčiau laikyti advokatūros egzaminą turiu palaukti apie metus. Kontoros lygmenyje mano siekis yra ir toliau augti ir kilti aukštyn METIDOS  karjeros laiptais.

Valdemaras džiaugiasi galėdamas prisidėti prie METIDOS teisininkų komandos, o METIDAI linki ir toliau išlikti novatoriška, savo vertybes puoselėjančia kontora, siekti savo užsibrėžtų tikslų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų bei tapti globalia advokatų profesine bendrija, labiausiai žinoma ne tik intelektinės nuosavybės teisės srityje.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.