Dizainas

Dizainas – tai viso gaminio ar jo dalies vaizdas, sudarytas iš gaminio ir (arba) jo ornamentikos specifinių savybių – linijų, kontūrų, spalvų, formos, tekstūros ir (arba) medžiagos. Plačiau

Dizainas registruojamas ir saugomas, jeigu jis yra naujas ir turi individualių savybių. Įstatymas numato, kad dizainas yra naujas, jeigu joks kitas tapatus dizainas iki paraiškos patentų biurui pateikimo datos nebuvo prieinamas visuomenei.
Dizainas laikomas turinčiu individualių savybių, jeigu informuotam vartotojui sudarytas bendras dizaino įspūdis skiriasi nuo bet kokio kito dizaino, kuris tapo visuomenei prieinamas iki paraiškos patentų biurui padavimo datos, jam sudaryto bendro įspūdžio. Dizainas laikomas tapačiu kitam dizainui, jeigu jų savybės skiriasi tik neesminėmis detalėmis.
Registruojant dizainą būtina tinkamai pasirinkti gaminių, kuriems jis bus naudojamas, klases. Registruojami dizainai yra suskirstyti į 32 gaminių klases pagal tarptautinę Lokarno klasifikaciją.

Dizaino registracija užkerta kelią kitiems asmenims naudotis Jūsų kūriniu, siekti turtinės naudos, suteikia išimtines teises į dizaino naudojimą. Dizainą galima registruoti nacionaliniu, Bendrijos arba tarptautiniu būdu pagal Hagos konvenciją. Kiekvieno pasirinkto kelio registracijos procesas ir laikas skiriasi. Registruojant dizainą tarptautiniu būdu, suteikiama galimybė įgyti registraciją keliose atskirose šalyse narėse, kurios pasirašė Hagos konvenciją.

Gaminio vaizdas saugomas keliais būdais: kaip autorių teisių objektas, kaip erdvinis prekių ženklas, kaip neregistruotas dizainas ir kaip registruotas dizainas. Dizainas registruojamas ir saugomas 25 metus, registraciją reikia pratęsti kartą per 5 metus.

Remiantis autorių teisėmis ir neregistruotu dizainu, gali būti sudėtingiau apginti savo pažeistas teises. Plačiausią ir tinkamiausią apsaugą gaminio vaizdui suteikia dizaino registracija, taigi patartina registruoti gaminio dizainą atitinkamose žinybose.

Šioje srityje mes:

  • vertiname dizaino registrabilumą: ar dizainu registruojamas gaminio vaizdas yra naujas, turi individualių savybių;
  • rengiame dokumentus, susijusius su dizaino registracija;
  • stebime dizainų registracijų galiojimo pratęsimus ir rengiame pratęsimo dokumentus;
  • rengiame ir registruojame dizaino perdavimo, įkeitimo, licencines sutartis;
  • parenkame optimalius dizaino apsaugos būdus ir konsultuojame kitais dizaino apsaugos klausimais;
  • atliekame įregistruotų dizainų monitoringą.

 

Visas šias paslaugas teikiame Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.  Plačiau

Atsižvelgę į Jūsų veiklos apimtis, parinksime ir pasiūlysime Jums tinkamiausią registracijos teritorinę apimtį. Priklausomai nuo Jus dominančios dizaino apsaugos teritorijos registruoti dizainą ir įgyti išimtines teises į jį galima keliais būdais: registruojant nacionalinį dizainą konkrečioje valstybėje, registruojant Bendrijos dizainą, registruojant dizainą tarptautiniu keliu, pasirinkus kelias Jus dominančias valstybes, t.y. pagal Hagos konvenciją. Tinkamiausią registracijos kelią Jums parenkame, atidžiai įvertinę įmonės veiklos apimtis ir tolesnius plėtros planus.

Mūsų kontoros profesionalai patars, kokias gaminio dalis svarbiausia registruoti kaip dizainą, parinks Jūsų gaminiui tinkamas klases (dizainai suskirstyti į 32 gaminių klases pagal Lokarno klasifikaciją) ir tinkamai paruoš reikalingus dokumentus, kad registruotas dizainas įgytų plačiausią apsaugą.

Prieš pateikdami paraišką pasirinktai dizaino žinybai, Jums pageidaujant, patikriname, ar būsimas dizainas atitinka visus registruojamo dizaino reikalavimus ir ar nepažeis anksčiau užregistruotų dizaino savininkų teisių bei interesų. Savo klientus įspėjame apie visas galimas grėsmes dėl dizaino naujumo ir individualių savybių nebuvimo bei įvertiname sėkmingos registracijos galimybes. Pateikę paraišką dizainui įregistruoti ir toliau giname Jūsų interesus, ruošdami atsakymus į ekspertų užklausas ar atstovaudami Jums proteste ar byloje.

Prižiūrime dizaino registracijos procesą

Sekame visus terminus, todėl laiku sumokame reikiamus mokesčius, pateikiame atsakymus į proceso eigoje patentų biurams kilusius klausimus. Klientus informuojame apie dizaino registracijos eigą kiekviename registracijos proceso etape ir pasirūpiname visais kitais klausimais, kurie gali kilti dizaino registracijos metu.

 

Stebime dizaino galiojimo terminą, pratęsiame dizaino galiojimą

Esame įdiegę dizaino galiojimo stebėjimo programą, kuri padeda laiku informuoti klientus apie besibaigiantį dizaino galiojimą (nesuspėjus to padaryti per paskutinius ženklo galiojimo metus, o su priemoka – per 6 mėnesius pasibaigus dizaino galiojimui, jo atstatyti nebeįmanoma). Dėl dizainui keliamo naujumo reikalavimo pateikti naują paraišką tapačiam dizainui registruoti būtų negalima.

 

Patariame, kaip efektyviai panaudoti registruotą dizainą

Užregistruotas dizainas tampa Jūsų nuosavybe, todėl galite dizainu disponuoti: jį perleisti, suteikti licencijas kitiems naudotis Jūsų sukurtu dizainu. Tokiu būdu galite gauti materialinės naudos, suteikdami teisę kitai šaliai naudotis dalimi ar visa Jūsų intelektine nuosavybe tam tikros teritorijos ar specifinių gaminių atžvilgiu.

 

Atliekame dizaino monitoringą

Stebėdami naujai registruojamus dizainus, informuojame klientus apie galimus pažeidimus. Atkreipiame klientų dėmesį, jog dizainą reikia saugoti ir patiems – informuoti dėl pastebėto plagijavimo, kopijavimo ar nesąžiningo naudojimo.

 

Atliekame dizaino auditą, konsultuojame dėl intelektinės nuosavybės „portfelio“ formavimo

Klientams teikiame visapusiškas teisines paslaugas intelektinės nuosavybės srityje, kurios apima ne tik dizaino registravimą, bet ir konkretaus kliento dizaino paketo sudarymą bei disponavimo dizainu strategijos nustatymą.

Atstovaujame klientams ginčuose dėl dizaino ir giname jų interesus teisminėse ir neteisminėse institucijose, taip pat sprendžiant ginčus pretenziniu keliu ar mediacija.

Informuojame, jog šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau apie slapukus skaitykite čia. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.