fbpx
Prekių ženklas Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas Dizainas
Dizainas
Patentas Patentas
Patentas
Teisinės konsultacijos Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
Sutartys Sutartys
Sutartys
Autorių teisės Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
PASLAUGOS
Prekių ženklas Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas Dizainas
Dizainas
Patentas Patentas
Patentas
Teisinės konsultacijos Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
Sutartys Sutartys
Sutartys
Autorių teisės Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
PASLAUGOS
Paskubėk apsaugoti savo
išradimą Lietuvoje
Susigrąžink 50% apsaugos mokesčių
Išradimo patentavimas
Patentas – išradimo teisinės apsaugos forma.
Apsaugokite savo išradimą dabar ir ateityje Jūsų patentas pritrauks investicijas, blokuos konkurentus, sustiprins reputaciją ir padidins pajamas!
Norite sužinoti ar jūsų kuriamas produktas patentabilus?
Trumpai aprašykite savo idėją ir mes įvertinsime bei pasiūlysime
tinkamiausią intelektinės nuosavybės apsaugos kelią!
Birutė Dauderienė
Patentinė patikėtinė, intelektinės nuosavybės apsaugos ekspertė.
KREIPKITĖS
Patentavimo paslaugų kainų skaičiuoklė:
Pasirinkite teritoriją:
Lietuva Europa
Pasirinkite paslaugą:
Analogų paieška Išradimo aprašymas Paraiškos padavimas
Išradimas yra techninis sprendimas, kuris gali būti apsaugotas patentu,
jeigu atitinka šiuos kriterijus:
Naujumą
Išradimo lygį
Pramoninį pritaikomumą
Teritorinė išradimų apsauga
blank
Nacionalinis patentas:
patento paraiška paduodama pasirinktoje šalyje, išduotas patentas galioja tik pasirinktos šalies teritorijoje
Tarptautinė paraiška:
patento paraiška paduodama į Pasaulinė Intelektinės nuosavybės organizaciją (PINO) pagal Tarptautinės kooperacijos sutartį (PCT sutartis). PINO atlieka patentinę paiešką ir gaunama nuomonė apie išradimo patentabilumą. Pasirenkamos tolesnio patentavimo teritorijos.
Regioninis patentas:
patento paraiškos paduodamos į regionines patentų tarnybas, priklausomai nuo dominančių šalių, pvz. Eurazijos patentų tarnybą, Europos patentų tarnybą ir kt. Patento paraiškos nagrinėjimas vyksta atitinkamoje regioninėje tarnyboje. Išduotas patentas įsigalioja šalyse pagal regioninių tarnybų konvencijų reglamentuojančią tvarką. Pvz. Eurazijos patentas gali įsigalioti 8 šalyse, Europos patentas – 40 šalių.
Patentas
tai technologijos kūrėjo intelektinės nuosavybės įtvirtinimas. Patentas užtikrina teisinį išradimo materializavimą, kuris apima:
blank
Marketingą
blank
Licencijas
blank
Komercializavimą
blank
Pajamas
Patentas suteikia išradimo savininkui išskirtines teises:
teisę leisti arba drausti kitiems asmenims naudoti išradimą: gaminti, naudoti, siūlyti parduoti, parduoti, importuoti ar eksportuoti tą gaminį
turi teisę drausti jo teises pažeidžiančių prekių importą ar eksportą
Teisė į patento paraišką ar patentą gali būti:
įkeista ar areštuota
perduota
licencijuota
Kiek kainuoja patentas?

Patentavimo kainą apsprendžia keletas faktorių. Vienas jų – išradimo apimtis. Kai kurių šalių tarnybose tai, kiek kainuoja patentavimas paduodant paraišką, priklauso nuo išradimo aprašymo lapų skaičiaus. Pavyzdžiui, Europos patentų tarnyboje mokestis už kiekvieną 36 ir virš einantį lapą yra 16 EUR.

 

Išradimo apibrėžtis nustato patento suteikiamos teisinės apsaugos ribas, kuri išdėstoma atskirais punktais. Daugelyje tarnybų paraiškos padavimo kaina išauga, jeigu išradimo apibrėžties punktų yra daugiau negu 15. Pavyzdžiui, Lietuvoje už kiekvieną virš 15 einantį punktą yra mokamas papildomas mokestis, Europos patentų tarnyboje taip pat apibrėžties punktų mokestis turi būti mokamas už kiekvieną virš 15 einantį Europos patento paraiškos apibrėžties punktą, kuris yra 245 EUR, o už kiekvieną virš 50 einantį punktą kaina išauga iki 610 EUR.

 

Patentavimo kaina mažesnė šalyse, kuriose neatliekama esminė ekspertizė, pvz., Lietuvoje, Latvijoje, nes nemokamas ekspertizės mokestis ir greičiau išduodamas patentas.

 

Patentavimo kaina gali gerokai padidėti ir tada, kai išradimas neatitinka vieno iš kriterijų – vieningumo kriterijaus. Tokiu atveju ekspertas atlieka paiešką tik pirmajam išradimui ir pasiūlo pateikti atskirą(as) patento paraišką(as) kitiems išradimo objektams.

 

Negalima nepaminėti ir įvairiausių netikslumų aprašyme, neteisingai pateiktų brėžinių arba klaidų, pateikiant pareiškėjo arba išradėjų duomenis. Tokio taisymo kaina – mokestis patentiniams patikėtiniams, o kartais ir valstybinė rinkliava.

Kainą taip pat gali sumažinti prašymas pagreitintai atlikti patentinę paiešką ir ekspertizę. Tokiu atveju yra išvengiama kai kurių procedūrinių pranešimų, be to, sutaupoma laiko.

 

Bene vienas brangiausių yra Europos patento gavimas, kurio kainą sudaro paraiškos padavimas, patentinė paieška, ekspertizė ir patento išdavimas. Tačiau labiausiai kaina išauga įteisinant išduotą patentą Europos Patentų konvencijai priklausančiose šalyse. Išduoto Europos patento išplėtimo procedūra kiekvienoje šalyje priklauso nuo nacionalinių teisės aktų. Didžiausią kainos dalį sudaro vertimai, viso aprašymo arba tik apibrėžties, į pasirinktos šalies kalbą. Kitą kainos dalį sudaro prašymas registruoti ir publikuoti Europos patentą šalies duomenų bazėje.

 

Paskutinis faktorius – metiniai mokesčiai, kurie užima didelę dalį visos patentavimo kainos. Patentas gali galioti 20 metų ir, norint palaikyti jo galiojimą, kiekvienais metais, kiekvienoje pasirinktoje šalyje mokamas metinis mokestis.

 

Taigi, tiksliai nustatyti patentavimo išlaidas labai sunku, tačiau teisingai paruoštas išradimo aprašymas, iš anksto apgalvotas patentavimo kelias ir pasirinktas kvalifikuotas patentinis patikėtinis leis ne tik neišauginti patento kainos, bet ir protingai investuoti į išradimo apsaugą, įgyjant konkurencinį ir komercinį pranašumą prieš konkurentus.

Mes su Jumis susisieksime!

    Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.