fbpx
Prekių ženklas Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas Dizainas
Dizainas
Patentas Patentas
Patentas
Teisinės konsultacijos Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
Sutartys Sutartys
Sutartys
Autorių teisės Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
PASLAUGOS
Prekių ženklas Prekių ženklas
Prekių ženklas
Dizainas Dizainas
Dizainas
Patentas Patentas
Patentas
Teisinės konsultacijos Teisinės konsultacijos
Teisinės konsultacijos
Sutartys Sutartys
Sutartys
Autorių teisės Autorių teisės
Autorių teisės
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
Ginčai dėl prekių ženklų, dizainų, išradimų ir autorių teisių
PASLAUGOS
Patentas
Kodėl verta apsaugoti savo išradimą?
Investicijų pritraukimas
Turėsite galimybę pritraukti papildomų lėšų, nes investuotojai labiau linkę investuoti į tuos produktus ar paslaugas, kurių intelektinė nuosavybė yra apsaugota.
Konkurencinis pranašumas
Tapsite unikalūs – turėdami išimtines teises į išradimą, būsite išskirtiniai rinkoje ir galėsite drausti konkurentams naudoti tokį išradimą komerciniais tikslais.
Reputacijos kūrimas
Įgysite patikimą reputaciją ir apsaugosite savo sukurtas vertybes, su kuriomis jūsų klientai ilgainiui pradės sieti išradimą.
Finansinė nauda
Visuomet galėsite gauti finansinės naudos, pasirinkę franšizę, licenciją ar teisių į savo patentuotą išradimą perdavimą kitiems asmenims.
Patentuok išradimą dabar
Kas yra išradimas?

Išradimas – tai techninis sprendimas, kuris yra siejamas su naujo įrenginio, produkto ar proceso sukūrimu arba su jau žinomo įrengimo, produkto ar proceso patobulinimu. Išradimo patentavimas yra teisinės apsaugos forma, kuri suteikia išimtines teises į išradimą. Patento savininkas įgyja teises gaminti, parduoti ar kitaip naudoti savo išradimą ir kartu uždraudžia tai daryti konkurentams komerciniais tikslais.

 

Idėjos unikalumas apsprendžia tolesnį jos vystymo kelią, todėl apie išradimo komercializavimą ir patentavimą reikėtų pradėti galvoti nuo idėjos atsiradimo pradžios.

Išradimo patentavimas

Patentuojamas išradimas privalo atitikti tris pagrindinius kriterijus. Pirmiausia, išradimas turi būti naujas. Antra, jis turi būti išradimo lygio – būti neakivaizdus atitinkamos srities specialistui. Trečia, jis turi būti pritaikomas pramonėje – spręsti kokias nors problemas ar uždavinius arba patenkinti kokius nors poreikius.

 

Išradimo sukūrimas dažniausiai yra sudėtingas procesas, reikalaujantis daug laiko bei investicijų, todėl jį sukūrusiam asmeniui yra naudinga gauti teisinę apsaugą ir apsaugoti savo išradimą bei į jį investuotas lėšas.

Nacionalinis
Europos
Eurazijos
Tarptautinis
blank
Nacionalinis
Nacionaliniu mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja konkrečioje valstybėje (pvz., Lietuvoje) pagal vietos įstatymus. Nacionalinio patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais toje šalyje.
blank
Europos
Europos mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja pasirinktose Europos šalyse. Pareiškėjas turi teisę gauti patentą kelioms šalims, pateikus vieną pareiškimą Europos patentų tarnybai. Kai ši tarnyba išduoda Europos patentą, tuomet jis yra išplečiamas į jūsų pasirinktas atskiras Europos patentų konvencijos šalis. Europos patentas suteikia galimybę esant poreikiui gauti patentinę apsaugą net 40-yje šalių. Tai yra paprastesnis ir pigesnis būdas gauti išradimo apsaugą, jei pareiškėjas jos siekia bent keturiose Europos šalyse. Europos patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais pasirinktose užsienio rinkose.
Europos patento šalys
Albanija
Austrija
Belgija
Bulgarija
Šveicarija
Kipras
Čekija
Vokietija
Danija
Estija
Ispanija
Suomija
Prancūzija
Didžioji Britanija
Graikija
Kroatija
Vengrija
Airija
Islandija
Italija
Lichtenšteinas
Liuksemburgas
Lietuva
Latvija
Monakas
Šiaurės Makedonija
Malta
Nyderlandai
Norvegija
Lenkija
Portugalija
Rumunija
Serbija
Švedija
Slovėnija
Slovakija
San Marinas
Turkija
blank
Eurazijos
Eurazijos mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja Eurazijos rinkose. Šiuo metu ši tarpvalstybinė intelektinės nuosavybės apsaugos sistema apima 8 šalis: Rusiją, Baltarusiją, Armėniją, Azerbaidžaną, Kirgiziją, Kazachstaną, Tadžikistaną ir Turkmėnistaną. Išradimo patentavimo kriterijai pagal Eurazijos teisės aktus atitinka Patentinės kooperacijos sutarties nuostatas, Europos patentų konvenciją ir išsivysčiusių šalių teisės aktus. Eurazijos patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais minėtose aštuoniose valstybėse.
blank
Tarptautinis
Tarptautiniu mastu užpatentuoto išradimo apsauga galioja pasirinktose užsienio šalyse. Tokia tarptautinė patento paraiška vėliau leidžia išplėsti išradimo apsaugą Patentų kooperacijos sutarčiai priklausančiose valstybėse. Šiuo metu patentuoti išradimą tokiu būdu galima beveik visame pasaulyje. Tarptautinio patento savininkui suteikiamos išimtinės teisės, uždraudžiančios bet kuriems tretiesiems asmenims naudoti šį išradimą komerciniais tikslais pasirinktose valstybėse.
Tarptautinės patento šalys
Jungtiniai Arabų Emyratai
Antigva ir Barbuda
Albanija
Armėnija
Angola
Afrikos regioninė intelektinės nuosavybės organizacija
Austrija
Australija
Azerbaidžanas
Bosnija ir Hercegovina
Barbadosas
Bulgarija
Bahreinas
Brunėjaus Darusalamas
Brazilija
Botsvana
Baltarusija
Belizas
Kanada
Šveicarija
Čilė
Kinija
Kolumbija
Kosta Rika
Kuba
Čekija
Vokietija
Džibutis
Danija
Dominika
Dominikos Respublika
Alžyras
Eurazijos patentų organizacija
Ekvadoras
Estija
Egiptas
Europos patentų organizacija
Ispanija
Suomija
Jungtinė Karalystė
Grenada
Gruzija
Gana
Gambija
Gvatemala
Hondūras
Kroatija
Vengrija
Indonezija
Izraelis
Indija
Iranas
Islandija
Jordanija
Japonija
Kenija
Kirgizija
Kombodža
Sent Kitsas ir Nevis
Šiaurės Korėja
Pietų Korėja
Kuveitas
Kazachstanas
Laosas
Sent Lusija
Šri Lanka
Liberija
Lesotas
Liuksemburgas
Libija
Marokas
Moldavija
Juodkalnija
Madagaskaras
Šiaurės Makedonija
Mongolija
Malavis
Meksikas
Malaizija
Mozambikas
Namibija
Nigerija
Nikaragva
Norvegija
Naujoji Zelandija
Afrikos regioninė intelektinės nuosavybės organizacija
Omanas
Panama
Peru
Papua Naujoji Gvinėja
Filipinai
Poland
Portugalija
Kataras
Rumunija
Serbija
Rusija
Ruanda
Saudo Arabija
Seišeliai
Sudanas
Švedija
Singapūras
Slovakija
Siera Leonė
San Tomė ir Prinsipė
Salvadoras
Sirija
Tailandas
Tadžikistanas
Turkmėnistanas
Tunisas
Turkija
Trinidadas ir Tobagas
Tanzanija
Ukraina
Uganda
Jungtinės Amerikos Valstijos
Uzbekistanas
Sent Vinsentas ir Grenadinai
Vietnamas
Samoa
Pietų Afrika
Zambija
Zimbabvė
IŠRADIMO PATENTAVIMO PASLAUGOS
Išradimo įvertinimas

Teisė patentuoti išradimą atsiranda nuo jo sukūrimo momento. Patentuojamas išradimas turi atitikti 3 pagrindinius kriterijus:

 

 • naujumą;
 • išradimo lygį;
 • pramoninį pritaikomumą.

 

Siekiant įvertinti šiuo kriterijus atliekame patentinę paiešką pasauliniu mastu. Paieškos rezultatai atskleidžia šiuo metu pasaulyje egzistuojančius artimesnius ar tolimesnius išradimo analogus. Tai leidžia nuspręsti, ar verta patentuoti išradimą.

Išradimo aprašymas

Siekiant pateikti patento paraišką, pirmiausia reikia aprašyti išradimą. Išradimo aprašymui keliama daug techninių bei teisinių reikalavimų, jame turi būti aprašytos teisinės išradimo apsaugos ribos. Po paraiškos padavimo atlikti esminių pakeitimų nebegalima, todėl tai yra vienas iš svarbiausių bei atsakingiausių darbų, susietų su išradimo patentavimo procesu. Padedame parengti išsamų ir reikalavimus atitinkantį išradimo aprašymą.

Patento paraiškos padavimas

Paruošus išradimo aprašymą, jis, kartu su kitais svarbiais dokumentais, turi būti pateiktas pasirinktos šalies patentų biurui. Tokiu būdu fiksuojama prioriteto data, nuo kurios galima pradėti išradimo komercializavimo veiklą ir kada pradedami skaičiuoti atitinkami teisinės apsaugos terminai. Padedame pasirūpinti visais reikalingais dokumentais ir pateikti paraišką jūsų išradimui patentuoti.

Patentavimo proceso valdymas

Po paraiškos padavimo prasideda jos nagrinėjimo procesas: formali ekspertizė, esminė ekspertizė, ekspertų užklausos, paskelbimas ir patento išdavimas. Valdome šį išradimo patentavimo procesą ir informuojame jus apie jo eigą bei reikalingus atlikti veiksmus.

Atsakymai į ekspertų paklausimus

Paraiškos nagrinėjimo metu, atsižvelgiant į konkrečios šalies biuro keliamus reikalavimus ar kriterijus, ekspertams atsiranda įvairių klausimų dėl patentuojamo išradimo, į kuriuos būtina atsakyti. Bendraujame su konkrečios šalies patentų biuro ekspertais ir atsakome į visus jų paklausimus.

Metinių mokesčių mokėjimas

Po patento išdavimo, o kartais ir paraiškos nagrinėjimo metu, kasmet reikia mokėti konkrečios šalies patentų biuro nustatytus mokesčius (valstybines rinkliavas). Jų mokėjimo tvarka kiekvienoje šalyje gali smarkiai skirtis, tačiau įprastai jie mokami dvidešimt metų – tiek, kiek galioja pats patentas. Padedame jums susipažinti su mokėjimo tvarka ir atlikti šias procedūras.

Išradimo apsaugos išplėtimai

Po prioritetinės paraiškos padavimo, savininkas gali plėsti savo išradimo apsaugos ribas pagal atitinkamas tvarkas, aprašytas įvairiose patentų konvencijose, pavyzdžiui: Paryžiaus konvencijoje, Tarptautiniame kooperacijos susitarime, Europos patentų konvencijoje ir t. t. Konsultuojame išradimo apsaugos išplėtimo klausimais ir padedame rasti optimaliausią sprendimą jūsų situacijai.

Konsultacijos dėl paramos gavimo

Patento kaina priklauso nuo daugybės veiksnių ir skiriasi kiekvienoje šalyje. Tad išradimo patentavimas gali pareikalauti nemažai išlaidų, ypač jei norima apsaugoti išradimą daugiau nei vienoje rinkoje.

Tam tikros valstybės, tarp jų ir Lietuva, teikia finansinę paramą patentavimo išlaidoms padengti, todėl supažindiname išradėjus su paramos galimybėmis ir padedame jiems pasirinkti optimaliausią išlaidų kompensavimo kelią.

 • Lietuvos Respublikos Vyriausybė suteikia galimybę juridiniams asmenims kompensuoti su Europos patentu arba tarptautiniu patentu susijusių išlaidų dalį.
 • Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) suteikia galimybę kompensuoti dalį išlaidų, susietų su išradimo patentavimu pasauliniu mastu. Šios paramos intensyvumas pastaruoju metu yra didelis, tad tai puiki galimybė apsaugoti savo išradimą ir palengvinti finansinę naštą jaunoms įmonėms bei išradėjams.
Išradimo įvertinimas
Išradimo aprašymas
Patento paraiškos padavimas
Patentavimo proceso valdymas
Atsakymai į ekspertų paklausimus
Metinių mokesčių mokėjimas
Išradimo apsaugos išplėtimai
Konsultacijos dėl paramos gavimo
TURITE KLAUSIMŲ?
Padėsime Jums rūpimais klausimais

  IŠRADIMŲ PATENTAVIMO UŽKLAUSA
  Apsaugok savo intelektinį turtą!
  Jūsų užklausą gavome ir su Jumis susisieksime!
  Užpildykite visus privalomus laukus!
  Kuo galėtume Jums padėti?
  Jūsų kontaktinė informacija
  Užpildykite reikiamus laukelius
  Informacija apie išradimą
  Pasirinkite išradimo sritį
  Kuriose šalyse norite apsaugoti savo išradimą (-us)?
  Nebaigėte pildyti užklausos
  Gal galime Jums padėti?
  Susisiekite su mumis, padėsime išspręsti neaiškius klausimus
  TĘSTI UŽKLAUSĄ Ne, ačiū

  Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Spausdami sutinku ar toliau naršydami svetainėje, Jūs sutinkate su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – Daugiau informacijos.